Noc kostelů 07.06.2024 Police nad Metují

V pátek 7. června 2024 se bude konat tradiční Noc kostelů

Do této akce se zapojí i ŘK farnost Police nad Metují, ve spolupráci s Muzeem Náchodska.

Zpřístupněny budou věž hřbitovní kaple Narození P. Marie, kostel Nanebevzetí P. Marie a část bývalého benediktinského kláštera.

Program bude skromný, ale od srdce a pro každého, kdo má zájem. vlastní program přiložen samostatně

Srdce je také tématem letošní Noci kostelů. Ne, že by emoce nebyly důležité, ale biblické myšlení vidí v srdci sídlo vnitřního života se vším všudy. Tedy vedle citů a pocitů je srdce také místem pro myšlení a paměť, vůli
i svědomí. Bible nám vypráví příběhy konkrétních lidí z masa a kostí, jejichž nitro žije či ožívá, tepe, vnímá, pulzuje, prožívá, zakouší, soucítí… nebo taky ne. Stejně jako to naše. Bůh nám nabízí posilu i povzbuzení, zve nás k proměně srdce. Od lhostejnosti k vnímavosti, od zatvrzelosti k upřímnosti a bezúhonnosti, od povrchního vrávorání k hlubokému zakotvení, od domýšlivosti k pokoře, od obav a úzkostnosti k vděčnosti a pokoji.

Noc kostelů je příležitostí svá srdce otevřít, zpřístupnit a nechat proměnit. Bez ohledu na to, jak to s vírou máme a zda patříme do nějaké konkrétní tradice. Co na to naše srdce?

A znít bude hudba Antonína Dvořáka, neboť si letos připomínáme 120 let od jeho úmrtí.